Šiuo metu gyventojai ir įstaigos vis dažniau pasinaudoja teikiama parama saulės elektrinėms įsirengti. Norint tokią jėgainę pritaikyti pastato stogui, būtina iš anksto įvertinti, ar konstrukcijų laikomoji galia yra pakankama. Tam atliekama statinio konstrukcijų dalies ekspertizė.

Naujesnės statybos pastatuose dažnai susiduriama su problema, kad konstrukcijos suprojektuotos su minimalia atsarga arba visiškai be jos. Todėl būtina atlikti konstrukcijų tyrimus ir skaičiavimus, ypač, jei numatoma saulės elektrines montuoti su balastu vėjo apkrovai. Tuo tarpu senesnės statybos pastatuose pasitaiko tiek šiuolaikinių reikalavimų nebeatitinkantys projektiniai sprendiniai, tiek abejotina statybos darbų kokybė, tiek fiziškai nusidėvėjusios konstrukcijos.

Atsakyti į klausimą, kokia yra esamo statinio stogo laikančiųjų konstrukcijų laikomoji galia ir kokią maksimalią papildomą apkrovą jos atlaikys, gali atestuotas statinio konstrukcijų dalies ekspertizės vadovas. Mes atvyksime į objektą, apžiūrėsime ir ištirsime laikančiąsias konstrukcijas, nustatysime jų techninę būklę. Atlikę skaičiavimus, nurodysime, kokią papildomą apkrovą galima įrengti, ir prisiimsime atsakomybę už išvados teisingumą. Jei konstrukcija pakankamai tvirta – galėsite drąsiai įrenginėti saulės jėgainę nesibaimindami apie konstrukcijų deformacijas ir pažeidimus ateityje. Jei konstrukcijoms būtų reikalingas sustiprinimas – pateiksime rekomendacijas, kaip tai padaryti.

Statinio ekspertizę dėl konstrukcijų laikomosios galios nustatymo galite užsakyti užpildę mūsų paslaugų užsakymo formą.